Автор: ЦВППБ Перегляди: 178
Кабінет Міністрів доручив налагодити виробництво 120-мм мінометних мін, боєприпасів калібра 155 мм, боєприпасів для безпілотних апаратів. Про це йдеться у розпорядженні № 212 від 10 березня.
Кабмін затвердив перелік видів продукції, що підлягає розробленню і впровадженню у виробництво та експлуатацію, а також модернізації під керівництвом генерального конструктора із створення боєприпасів і вибухових речовин.
В переліку:
мінометний постріл калібру 82 мм;
мінометний постріл калібру 120 мм;
артилерійський постріл калібру 122 мм до гаубиці Д-30 (2С1);
танковий постріл до гармати калібру 125 мм;
артилерійський постріл калібру 152 мм до гаубиці Д-20 (2С3);
артилерійський постріл калібру 155 мм;
вироби динамічного захисту;
боєприпаси для безпілотних апаратів.
8 березня Кабмін надав гендиректору державного підприємства "Науково-виробниче об’єднання "Павлоградський хімічний завод" (Дніпропетровська область) Леоніду Шиману повноваження генерального конструктора зі створення боєприпасів і вибухових речовин.
У лютому Державний концерн "Укроборонпром" повідомив, що вони з однією з країн-членів Північноатлантичного альянсу (НАТО) почали спільно виробляти міни калібру 120 мм.
Раніше "Укроборонпром" повідомив, що розпочав за кордоном серійне виробництво 82-мм мінометних пострілів.
У листопаді 2022 року "Укроборонпром" повідомив про успішне налагодження виробництва артилерійських снарядів калібру 122 і 152 мм та мінометних мін 122 мм для потреб Збройних сил України.
На озброєнні країн НАТО перебуває далекобійна артилерія, яка стріляє снарядами 155 мм, артилерія виробництва радянських часів - 152 мм.