Президент Володимир Зеленський запевнив, що емоційно готовий до тривалої війни. На його думку, зараз «поганий момент» для переговорів із Росією.
Про це глава держави заявив в інтерв’ю The Economist.
«Я маю бути готовим (до тривалої війни — ред.), моя команда має бути готова до довгої війни, і емоційно я готовий», — наголосив він.
За словами Зеленського, деякі партнери можуть сприйняти нещодавні труднощі України на полі бою як привід для того, щоб примусити її до переговорів з Росією, але «це поганий момент, оскільки Путін бачить те ж саме».
Він відзначив, що господар Кремля прагне виснажити Україну, але «Росія сама є крихкою»:
«(Путін) не розуміє, що у довгій війні він програє. Не має значення, що його підтримують 60% чи 70% (росіян — ред.). Ні, програє його економіка», — впевнений Зеленський.
Водночас президент добре усвідомлює ризики для України, якщо Захід зупинить економічну підтримку. Оскільки деякі з західних союзників, включно зі США, проводять вибори наступного року, Зеленський знає, що зберегти підтримку буде складно, особливо за відсутності значного прогресу на фронті, йдеться у публікації The Economist.
Водночас Зеленський підкреслив, що якщо Путін сподівається, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США у 2024 році принесе йому перемогу, він помиляється, адже Трамп «ніколи» не підтримає Путіна.
«Сильні американці так не роблять», — наголосив Зеленський.
Він також очікує, що Джо Байден продовжить курс на підтримку України, якщо його переоберуть, адже у США навряд чи хочуть «другий Афганістан».
Зеленський зазначив, що перемога у війні не прийде «завтра чи післязавтра», але «це не якась фантастична мрія».
Український президент також категорично відкинув ідею компромісу з Путіним: війна триватиме «доти, доки Росія залишатиметься на українській території». Угода, досягнута шляхом переговорів, не буде постійною, переконаний Зеленський.
За його словами, ті, хто вирішив розмовляти з людиною у Кремлі, «обманюють себе», так само як західні лідери, які підписали угоду з Адольфом Гітлером у Мюнхені в 1938 році лише для того, щоб спостерігати за його вторгненням у Чехословаччину.
Згортання допомоги Україні з боку союзників лише затягне війну, переконаний Зеленський. І це створить ризики для Заходу на його власному подвір’ї. За його словами, неможливо передбачити, як мільйони українських біженців у європейських країнах відреагують на те, що їхню країну покинули. Українці загалом «поводилися добре» і «дуже вдячні» тим, хто їх прихистив. Але це не буде «гарною історією» для Європи, якщо вона «зажене цих людей у кут».
Тривала війна, зазначає видання, на виснаження означала б роздоріжжя для України, яка може втратити ще більше людей, як на лінії фронту, так і в еміграції. За словами Зеленського, це вимагатиме «повністю мілітаризованої економіки».